MSC050SDA170B
Extended
Manufacturer
Microchip Tech
MFR.Part #
MSC050SDA170B
JLCPCB Part #
C3759761
Package
TO-247-3
Description
1.7kV 1.8V@50A 200uA@1700V TO-247-3 SiC Diodes ROHS