MSMBJ120AE3
Extended
Manufacturer
Microchip Tech
MFR.Part #
MSMBJ120AE3
JLCPCB Part #
C2624937
Package
DO-214AA(SMBJ)
Description
-65℃~+150℃ 120V 133V 193V 1uA 3.1A 600W IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-5、IEC 61000-4-4 TVS Unidirectional DO-214AA(SMBJ) ESD and Surge Protection (TVS/ESD)