MRT100KP300CA
Extended
Manufacturer
Microchip Tech
MFR.Part #
MRT100KP300CA
JLCPCB Part #
C2635610
Package
DO-204AR
Description
-65℃~+150℃ 100kW 10uA 170A 300V 333V 590V Bidirectional IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-5、IEC 61000-4-4 TVS DO-204AR ESD and Surge Protection (TVS/ESD)