MPLAD6.5KP36AE3
Extended
Manufacturer
Microchip Tech
MFR.Part #
MPLAD6.5KP36AE3
JLCPCB Part #
C2625624
Package
PLAD
Description
-55℃~+150℃ 10uA 111A 36V 40V 58.1V 6.5kW Bidirectional IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-5、IEC 61000-4-4 TVS PLAD ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS