MLCE160AE3
Extended
Manufacturer
Microchip Tech
MFR.Part #
MLCE160AE3
JLCPCB Part #
C3702328
Package
DO-201AA(DO-27)
Description
-65℃~+150℃ 1.5kW 160V 178V 259V 5.8A 5uA 90pF IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-5、IEC 61000-4-4 TVS Unidirectional DO-201AA(DO-27) ESD and Surge Protection (TVS/ESD)