MIC68200-1.5YML
MFR.Part #
MIC68200-1.5YML
JLCPCB Part #
C3744236
Description
-40℃~+125℃ 1 1.5V 1A 400mV@(1A) 5.5V Fixed Over Current Protection Positive MLF-10(3x3) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS