MIC5504-1.8YMT-TR
MFR.Part #
MIC5504-1.8YMT-TR
JLCPCB Part #
C622474
Package
TDFN-4-EP(1x1)
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.8V 175uVrms 300mA 5.5V 60dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive TDFN-4-EP(1x1) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS