MIC5367-1.2YMT-TR
MFR.Part #
MIC5367-1.2YMT-TR
JLCPCB Part #
C622376
Package
MLF-6(1.6x1.6)
Description
-40℃~+125℃ 1 1.2V 150mA 380mV@(150mA) 39uA 5.5V Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive MLF-6(1.6x1.6) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS