MIC5323-2.8YMT-TR
MFR.Part #
MIC5323-2.8YMT-TR
JLCPCB Part #
C622247
Package
TMLF-6(2x2)
Description
-40℃~+125℃ 1 150uA 2.8V 220mV@(300mA) 300mA 5.5V Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive TMLF-6(2x2) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS