MIC5319-1.8YML-TR
MFR.Part #
MIC5319-1.8YML-TR
JLCPCB Part #
C622140
Package
DFN-6-EP(2x2)
Description
-40℃~+125℃ 1 1.8V 150uA 5.5V 500mA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive DFN-6-EP(2x2) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS