MIC5259-3.3YML
MFR.Part #
MIC5259-3.3YML
JLCPCB Part #
C3744685
Package
DFN-6(2x2)
Description
-40℃~+125℃ 1 150uA 3.3V 300mA 550mV@(300mA) 6V Fixed Positive DFN-6(2x2) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS