MIC5259-1.8YML-TR
MFR.Part #
MIC5259-1.8YML-TR
JLCPCB Part #
C621974
Package
DFN-6(2x2)
Description
-40℃~+125℃ 1 1.8V 300mA 30uVrms 550mV@(300mA) 6V 70dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive DFN-6(2x2) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS