MIC5255-2.85YML
MFR.Part #
MIC5255-2.85YML
JLCPCB Part #
C3749382
Package
DFN-6(2x2)
Description
-40℃~+125℃ 1 150mA 150uA 2.85V 250mV@(150mA) 6V Fixed Over Current Protection、Overheat protection、Low ESR、ESD Protection、Enable Positive DFN-6(2x2) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS