MIC5255-3.2BM5TR
MFR.Part #
MIC5255-3.2BM5TR
JLCPCB Part #
C3744659
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 150mA 150uA 200mV@(150mA) 3.2V 30uVrms 50dB@(10kHz) 6V Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators