MIC5253-2.8YC5-TR
MFR.Part #
MIC5253-2.8YC5-TR
JLCPCB Part #
C625912
Package
SC-70-5
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 100mA 2.8V 300mV@(100mA) 30uVrms 5.5V 66dB@(100Hz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive SC-70-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS