MIC5249-2.85BMM
MFR.Part #
MIC5249-2.85BMM
JLCPCB Part #
C3743297
Package
MSOP-8
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 2.85V 300mA 500mV@(300mA) 55dB@(120Hz) 6V 85uA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive MSOP-8 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators