MIC5219-2.85BMM
MFR.Part #
MIC5219-2.85BMM
JLCPCB Part #
C3746008
Package
MSOP-8
Description
-40℃~+125℃@(Ta) 1 12V 2.85V 500mA 500mV@(500mA) 75dB@(120Hz) 8uA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Reverse connection protection、Enable Positive MSOP-8 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators