MIC5248-1.2YML
MFR.Part #
MIC5248-1.2YML
JLCPCB Part #
C3751635
Package
DFN-6(2x2)
Description
-40℃~+125℃ 1 1.2V 150mA 150uA 60dB@(120Hz) 6V Fixed Over Current Protection、Overheat protection、Low ESR、ESD Protection、Enable Positive DFN-6(2x2) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS