SMCJ170AE3/TR13
Extended
Manufacturer
Microchip Tech
MFR.Part #
SMCJ170AE3/TR13
JLCPCB Part #
C2447611
Package
DO-214AB(SMCJ)
Description
-65℃~+150℃ 1.5kW 170V 189V 1uA 275V 5.5A IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-5、IEC 61000-4-4 TVS Unidirectional DO-214AB(SMCJ) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS