MIC5239-1.8BMTR
MFR.Part #
MIC5239-1.8BMTR
JLCPCB Part #
C3752761
Package
SOIC-8
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.8V 160uVrms 23uA 30V 350mV@(500mA) 500mA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive SOIC-8 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators