MIC5232-2.5YML
MFR.Part #
MIC5232-2.5YML
JLCPCB Part #
C3750055
Package
DFN-6(2x2)
Description
-40℃~+125℃ 1 10mA 2.5V 300mV@(10mA) 7V Fixed Over Current Protection、Overheat protection、ESD Protection、Enable、Reverse Current Protection Positive DFN-6(2x2) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS