MIC5213-2.5YC5-TR
MFR.Part #
MIC5213-2.5YC5-TR
JLCPCB Part #
C625840
Package
SC-70-5
Description
-40℃~+125℃ 1 16V 2.5V 600mV@(80mA) 750uA 80mA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive SC-70-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS