MIC5213-2.7YC5-TR
MFR.Part #
MIC5213-2.7YC5-TR
JLCPCB Part #
C625842
Package
SC-70-5
Description
-40℃~+125℃ 1 16V 2.7V 750uA 80mA Fixed Positive SC-70-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS