MIC5207-3.3YM5-TR
MFR.Part #
MIC5207-3.3YM5-TR
JLCPCB Part #
C15736
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 16V 180mA 3.3V 720uA 75dB@(100Hz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS