MIC5205-2.9BM5
MFR.Part #
MIC5205-2.9BM5
JLCPCB Part #
C3748649
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 150mA 150uA 16V 2.9V 350mV@(150mA) 75dB@(100Hz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators