MIC5201-4.8YS-TR
MFR.Part #
MIC5201-4.8YS-TR
JLCPCB Part #
C628117
Package
SOT-223-3
Description
-40℃~+85℃@(Tj) 1 150mA 26V 4.8V 400mV@(150mA) 400uA 75dB@(100Hz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Reverse connection protection Positive SOT-223-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS