MIC5201-4.8YM-TR
MFR.Part #
MIC5201-4.8YM-TR
JLCPCB Part #
C628116
Package
SOIC-8
Description
-40℃~+85℃@(Tj) 1 100uV 150mA 26V 4.8V 400mV@(150mA) 400uA 75dB@(100Hz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Reverse connection protection、Enable Positive SOIC-8 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS