MAPLAD15KP54A
Extended
Manufacturer
Microchip Tech
MFR.Part #
MAPLAD15KP54A
JLCPCB Part #
C2634612
Package
PLAD
Description
-55℃~+150℃ 10uA 15kW 171A 54V 60V 87.1V IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-5、IEC 61000-4-4 TVS Unidirectional PLAD ESD and Surge Protection (TVS/ESD)