MIC5200-3.3YM-TR
Extended
Manufacturer
Microchip Tech
MFR.Part #
MIC5200-3.3YM-TR
JLCPCB Part #
C628105
Package
SOIC-8
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 100mA 100uV 10uA 26V 3.3V 350mV@(100mA) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive SOIC-8 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS