MIC49150-0.9BMM
Extended
Manufacturer
Microchip Tech
MFR.Part #
MIC49150-0.9BMM
JLCPCB Part #
C3749892
Package
MSOP-8
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.5A 15mA 500mV@(1.5A) 6.5V 900mV Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive MSOP-8 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators