MIC49150-1.5BMM
MFR.Part #
MIC49150-1.5BMM
JLCPCB Part #
C3745129
Package
MSOP-8
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.5A 1.5V 500mV@(1.5A) 6.5V Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive MSOP-8 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators