MIC39101-1.8YM-TR
Extended
Manufacturer
Microchip Tech
MFR.Part #
MIC39101-1.8YM-TR
JLCPCB Part #
C627989
Package
SO-8
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.8V 16V 1A 630mV@(1A) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Reverse connection protection Positive SO-8 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS