MIC3775-1.8BMM
MFR.Part #
MIC3775-1.8BMM
JLCPCB Part #
C3745040
Package
MSOP-8
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.8V 15mA 500mV@(750mA) 6V 750mA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Reverse connection protection Positive MSOP-8 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators