MIC37501-1.5WR
MFR.Part #
MIC37501-1.5WR
JLCPCB Part #
C641493
Package
SPAK-7
Description
-40℃~+125℃ 1 1.5V 5A 6V Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive SPAK-7 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS