MIC37501-1.8WR
MFR.Part #
MIC37501-1.8WR
JLCPCB Part #
C641495
Package
SPAK-7
Description
-40℃~+125℃ 1 1.8V 500mV@(5A) 5A 6V Fixed Positive SPAK-7 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS