MIC37151-1.65BR
MFR.Part #
MIC37151-1.65BR
JLCPCB Part #
C3743672
Package
SPAK-5
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.5A 1.65V 30mA 500mV@(1.5A) 6V Fixed PG Pin、Over Current Protection、Enable、Thermal Shutdown Positive SPAK-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators