MIC29201-3.3YM
MFR.Part #
MIC29201-3.3YM
JLCPCB Part #
C637478
Package
SO-8
Description
-40℃~+125℃ 1 26V 3.3V 400mA 750mV@(400mA) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive SO-8 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS