MIC29201-3.3BT
MFR.Part #
MIC29201-3.3BT
JLCPCB Part #
C3744110
Package
TO-220-5
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 200uA 26V 3.3V 370mV@(250mA) 400mA 400uVrms Fixed PG Pin、Enable Positive TO-220-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators