MIC2920A-3.3BT
MFR.Part #
MIC2920A-3.3BT
JLCPCB Part #
C3749298
Package
TO-220-3
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 140uA 26V 3.3V 370mV@(250mA) 400mA 400uVrms Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive TO-220-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators