MCP4652-502E/UN
MFR.Part #
MCP4652-502E/UN
JLCPCB Part #
C636138
Package
MSOP-10
Description
-40℃~+125℃ 1.8V~5.5V 2 257 50ppm/℃ 5kΩ I2C Linear ±20% MSOP-10 Digital Potentiometers ROHS