MCP4651T-503E/ML
MFR.Part #
MCP4651T-503E/ML
JLCPCB Part #
C623636
Package
QFN-16(4x4)
Description
-40℃~+125℃ 0.5LSB 1.8V~5.5V 2 2.5uA 200kHz 257 50kΩ 50ppm/℃ I2C Linear RAM ±20% QFN-16(4x4) Digital Potentiometers ROHS