MCP4651T-502E/ST
Extended
Manufacturer
Microchip Tech
MFR.Part #
MCP4651T-502E/ST
JLCPCB Part #
C627327
Package
TSSOP-14
Description
-40℃~+125℃ 1.8V~5.5V 2 257 50ppm/℃ 5kΩ I2C Linear RAM ±20% TSSOP-14 Digital Potentiometers ROHS