MCP4641T-503E/ML
MFR.Part #
MCP4641T-503E/ML
JLCPCB Part #
C623628
Package
QFN-16-EP(4x4)
Description
-40℃~+125℃ 129 2 2.7V~5.5V 200kHz 50kΩ 50ppm/℃ EEPROM I2C Linear ±20% QFN-16-EP(4x4) Digital Potentiometers ROHS