MCP4562T-104E/MF
MFR.Part #
MCP4562T-104E/MF
JLCPCB Part #
C623608
Package
DFN-8-EP(3x3)
Description
-40℃~+125℃ 0.5LSB 1 100kHz 100kΩ 2.5uA 2.7V~5.5V 257 50ppm/℃ EEPROM I2C Linear ±20% DFN-8-EP(3x3) Digital Potentiometers ROHS