MCP4161T-103E/MF
MFR.Part #
MCP4161T-103E/MF
JLCPCB Part #
C620263
Package
DFN-8-EP(3x3)
Description
-40℃~+125℃ 1 10kΩ 1MHz 2.7V~5.5V 257 50ppm/℃ EEPROM Linear SPI ±20% DFN-8-EP(3x3) Digital Potentiometers ROHS