MCP4461-502E/ML
MFR.Part #
MCP4461-502E/ML
JLCPCB Part #
C637745
Package
QFN-20-EP(4x4)
Description
-40℃~+125℃ 2.7V~5.5V 257 4 50ppm/℃ 5kΩ EEPROM I2C Linear ±20% QFN-20-EP(4x4) Digital Potentiometers ROHS