MCP4461T-104E/ST
MFR.Part #
MCP4461T-104E/ST
JLCPCB Part #
C627263
Package
TSSOP-20
Description
-40℃~+125℃ 100kHz 100kΩ 15ppm/℃ 2.7V~5.5V 257 4 EEPROM I2C Linear ±20% TSSOP-20 Digital Potentiometers ROHS