MCP4441-502E/ST
MFR.Part #
MCP4441-502E/ST
JLCPCB Part #
C638702
Package
TSSOP-20
Description
-40℃~+125℃ 129 2.7V~5.5V 4 50ppm/℃ 5kΩ EEPROM I2C Linear ±20% TSSOP-20 Digital Potentiometers ROHS