MCP4432T-502E/ST
MFR.Part #
MCP4432T-502E/ST
JLCPCB Part #
C627244
Package
TSSOP-14
Description
-40℃~+125℃ 129 2.7V~5.5V 4 50ppm/℃ 5kΩ I2C Linear RAM ±20% TSSOP-14 Digital Potentiometers ROHS