MCP4332T-502E/ST
MFR.Part #
MCP4332T-502E/ST
JLCPCB Part #
C627212
Package
TSSOP-14
Description
-40℃~+125℃ 1.8V~5.5V 129 4 50ppm/℃ 5kΩ Linear RAM SPI ±20% TSSOP-14 Digital Potentiometers ROHS